Yazarak Para Kazanmanın 5 Yolu – İnternet Üzerinden

Yazma konusunda iyiyseniz veya fikirlerinizi iyi ifade edebiliyorsanız, kesinlikle yazarak para kazanbilirsiniz. Yazarak para kazanmak için profesyonel bir yazar veya deneyimli bir köşe yazarı olmanız gerekmez.

Online makale ve diğer şeyler yazarak para kazanma konusunda iyi deneyime sahibim. Deneyimlerimi paylaşacağım ve makaleler, denemeler, incelemeler ve hatta kısa öyküler yazmak için ödeme alabileceğiniz tüm yolları açıklayacağım.

Gerekli becerilere sahipseniz ve yazarak para kazanmak için doğru yolu biliyorsanız, günde 50 ile 150 TL arasında kolayca yapabilirsiniz.

İşte bir yazar olarak para kazanmanın faydalı olacak en iyi 5 yolu. Bu yöntemler kolaydır ve çok az deneyimi olan ya da hiç deneyimi olmayan herkes yazarak para kazanbilir.

Yazarak Para Kazanmanın 5 Yolu

Ortalama bir yazar online makale yazarak ayda 2000-3000 TL kazanabilir.

Burada size yazarak para kazanmak için 5 farklı yol gösteriyorum.

1. Başkaları için yazarak para kazanın

Freelance yazar olarak çalışmak para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Aşağıda başkaları için yazmanın çeşitli yollarını bulabilirsiniz:

-Bloglar ve diğer web siteleri için makale yazmak
-Düzeltme ve düzenleme
-Reklam yazarlığı
-Basın yayınları
-Bir dilden diğerine çeviri
-Transkripsiyon
-Özgeçmiş yazma
-Deneme, araştırma makalesi, senaryo, reklam vb.
-Yasal belgeler, sözleşmeler, anlaşmalar, vasiyetler vb. Yazmak.

Tüm bu işleri yapmak için yazarlara çok büyük bir talep var. Yukarıdaki yollardan herhangi birinde iyi bir deneyime sahipseniz, yüksek bir gelir elde edebilirsiniz.

Freelance yazar olarak katılabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz birçok web sitesini bulabilirsiniz.

İşte yazarlar için en popüler sitelerden bazıları:

UzmanKirala, SadeceOn ve BiOnluk

Bunlar Türkçe yazmak isteyenler için uygun Freelance iş platformlarıdır. Kayıt olarak uygun bir açıklama eşliğinde ilan bırakmanız yeterli. Ayrıca r10 ve diğer büyük forumlar freelance yazmak isteynlerin iş bulabileceği yerlerdir.

Upwork – İngilizce

Bu site ingilizce dilince ve freelance yazarlar için en popüler platform haline geldi. Kaliteyi sağlamaya hazırsanız çok sayıda iş bulabilirsiniz.

Fiverr – İngilizce

Bu, her türlü freelance çalışma bulmak için en sevdiğim yerlerden biri. Fiverr’a bir satıcı olarak katılabilir ve daha sonra her biri 5 dolar veya katları olacak şekilde yazma hizmetlerinizle ilgili ilalar oluşturabilirsiniz.

iWriter – İngilizce

Bu, her türlü freelance yazı işini bulabileceğiniz yazarlar için özel sitelerden biridir. 500 kelimelik makaleler için 5 $ ile başlayabilirsiniz ve terfi ettikten sonra 500 kelimelik bir makale için 40 $’a kadar kazanabilirsiniz.

Contently – İngilizce

Contently üzerinden para kazanmanın 2 yolu vardır. Birincisi müşterileri için yazarken, ikincisi Contently için yazmaktır.

Freelancer – İngilizce

Uzman olduğunuzu düşünüyor ve kendinize güveniyorsanız, Freelancer’da saatte 25 dolara kadar kazanabilirsiniz..

2. Blog yazarak para kazanın

Para kazanmak istemeseniz bile her yazarın bir blog açmasını öneririm. Bir blog, blogunuzda yayınlayacağınız içerikle sayesinde yeteneklerinizi sergileyebilir.

Blog oluşturmak KOLAY!

Bana inanıyorsanız, o kadar kolay ki, sıfırdan bir blog yapmak neredeyse 15 dakika sürecek.

Başkaları için yazılmış bir makale size sadece bir kerelik gelir kazandıracaktır, ancak kendi blogunuz için yazılmış bir makale size ömür boyu gelir sağlayabilir.

Ve bu yüzden blog yazmak size çok para kazandırabilir.

Blogunuzdan para kazanmanın birçok yolu vardır. En kolay yollardan biri, blogunuza AdSense reklamları yerleştirmektir .

Bir başka popüler yöntem de satış ortaklığı pazarlamasıdır. Blogunuza yazdığınız konuyla ilgili farklı ürünleri tanıtabilir ve blogunuz aracılığıyla gerçekleşen her satıştan para kazanabilirsiniz.

3. e-Kitap yazarak para kazanın

İnsanlığa yardımcı olacak bazı harika fikirleriniz, bilginiz veya deneyiminiz varsa, bir e-Kitap oluşturabilir, yayınlayabilir ve bundan para kazanabilirsiniz.

Her ne kadar bir e-kitap yayınlamak basit görünüyor olsa bile aslında değil. E-Kitabınızı yayınlamak zaman, sıkı çalışma, araştırma ve sabır gerektirir.

Bazı yazarlar e-Kitaplarının milyonlarca kopyasını sattılar.

Şimdi çalışmaya başlayın.

4. Sosyal Medya Danışmanı

Bir sosyal medya danışmanı olarak kısa ve viral yazılar yazmanız gerekir, eğer bunda iyiyseniz, yazarak para kazanmak için en iyi yollarından biridir.

Dünyadaki hemen hemen tüm şirketlerin sosyal profillerini / sayfalarını yönetebilen ve işlerini büyütebilen sosyal medya danışmanlarına ihtiyacı var.

Takipçileri artırabilmeniz ve onlarla etkileşime geçebilmeniz için reklam içeriği yayınlamanız gerekir. Bu alanda uzmansanız, yüzlerce şirketin profilini yönetebilir ve geçiminizi sağlayabilirsiniz.

5.Gazete, dergi veya bloglar için yazmak

Bu düzeyde bir tecrübeniz varsa, makalelerinizi popüler gazete ve dergilere satabilirsiniz. Makalenin kalitesine bağlı olarak makale başına 200 ila 1000 TL arasında ödeme alabilirsiniz.

Her makaleden bu kadar para kazanmak için, makaleyi yazmak için çok fazla araştırma yapmanız gerekir. Makale uzunluğu kabul edilmek için 2000 kelimeden fazla olmalıdır.

Yukarıda daha önce nasıl bir blog açabileceğini ve kendi blogunuz için nasıl yazabileceğinizi ve ömür boyu gelir elde edebileceğinizi tartıştığımızı hatırlıyorsunuz olmanız lazım.

Ancak herhangi bir nedenle blogunuza başlamak istemiyorsanız, diğer popüler bloglar için makaleler yazabilir ve bunun için ödeme alabilirsiniz. Bu, yazarların para kazanması için popüler bir yoldur.

Sonuç

Yazarak para kazanmanın en popüler 5 yolu bunlardır. Yazarak para kazanmak için başka fikirlerin varsa veya farklı yollar biliyorsan, o zaman bizimle paylaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir