Life Points Güvenilir mi? – Tarafsız Yorumlar

Herhangi bir güçlükle karşılaşmadan internette ek gelir kazanmaya ne dersiniz? Anket doldurarak para kazanmak, yalnızca basit birkaç soruyu yanıtlayarak para ya da çeşitli ödüller kazanmanıza olanak tanıyan en kullanıcı dostu yöntemdir.

Online anketlere katılmak, ekstra para kazanmanın en favori yollarından biridir. Dünya, online anketler sunan web sitelerinin sayısında büyük bir artışa tanık oluyor.

Online anketi tamamlayarak size para ödediğini iddia eden çok popüler bir web sitesi Life Points’tir.

Life Points’in güvenilir olup olmadığını ve bu web sitesinden iyi para kazanıp kazanamayacağını bilmek isteyen binlerce insan var.

Bugün Life Points ile ilgili tarafsız incelememi paylaşacağım. Herhangi bir sonuç çıkarmadan önce bu şirkete çeşitli açılardan bakacağız.

Life Points nedir?

Life Points’in web sitesi şirketi şu şekilde tanımlıyor: “Life Points, küresel pazar araştırmalarını doğrudan etkilemek ve kullanıcılarına ödül fırsatı vermek için tasarlandı. Dünyanın önde gelen şirketleriyle ortak olarak online aketler yapıyor ve her gün kullandığınız ürün / hizmetlerin gelişimini etkilemenize yardımcı olma olanağı sunuyor. ”

Life Points’in Tarihçesi

Life Points neredeyse yirmi yıl önce 1999’da kuruldu. Kendisini “dünyanın önde gelen pazar araştırması sağlayıcılarından biri” olarak adlandıran LightSpeed tarafından desteklenmektedir. LightSpeed, 70’ten fazla ülkedeki yaklaşık 1.500 müşteriye çözüm sağladığını iddia ediyor. İnternet sitesi “birden fazla ülkede online tüketici araştırması yapmak isteyen şirketler için küresel bir çözüm sunuyor” diyor.

Life Points ayrıca yüksek derecede kullanıcı gizliliğine de sahiptir. “Bu site, dünyanın dört bir yanındaki katılımcılarımıza hizmet etmek için tasarlandı. Müşterilerin sadece ilgili konularla ilgili görüş ve tercihlerini almalarına izin verilir. İletişim bilgileriniz paylaşılmayacak ve Life Points’e katılmanız veya bu siteyi ziyaret etmeniz sonucunda hiçbir şekilde pazarlama mesajlarının hedefi olmayacaksınız”.

Şirketin dünya çapında yaklaşık 5 milyon kayıtlı kullanıcısı var. Ayrıca, Life Points yorumları diğer online anket siteleri açısından çok daha olumlu.

LifePoints tarafından yapılan ödemeler

Life Points, kayıtlı kullanıcılarına bugüne kadar milyonlarca dolar nakit, hediye çeki ve diğer çeşitli ödüller verdiğini iddia ediyor. Bu ödüller nakit ödemeler veya alışveriş kuponları şeklinde verilmektedir.

Buna ek olarak, kullanıcıların kazançlarının bir kısmını, dünya genelindeki imkanı olmayan çocuklara eğitim, yiyecek ve diğer insani yardım sağlayan çok yüksek bir yardım kuruluşu olan Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu’na bağışlamalarına da izin veriyor.

Kazanabileceğiniz en yüksek miktar anket başına 5 dolardır. Genel olarak, anket başına ödül çeşitli faktörlere bağlıdır. Bunlar arasında aciliyet, anketin süresi ve demografi yer almaktadır.

Life Points’in Olumlu Tarafları

İnternet üzerinde yapılan kapsamlı araştırmalar, LifePoints hakkında şaşırtıcı gerçekleri ortaya koyuyor. Bunların çoğu Life Points’in gerçek bir üödüllü anket sitesi olduğunu göstermektedir. İşte bulduklarımız:

1. Dünya çapında marka olmuş haber siteleri, dünya çapında insanların ek gelir elde etmesine yardımcı olan güvenilir bir şirket olarak LifePoints’in adını vermişler. Eğer biraz İngilizce biliyorsanız, basit bir Google aramasıyla bunu kendiniz de teyit edebilirsiniz.

2. Diğer online anket sitelerinin aksine, LifePoints’e kullanıcı olarak kaydolmak için çok fazla ayrıntı sağlamanız gerekmez. Tek yapmanız gereken adınızı ve e-posta kimliğinizi vermektir.

Alternatif olarak, Facebook veya Twitter hesabınızı kullanarak LifePoints’e kaydolabilirsiniz. Bu, gizliliği sağlamanıza yardımcı olurken kişisel verilerinizi kimlik avı dolandırıcılığı ve diğer vicdansız kullanıcıların eline geçmesini önler.

3. Life Points’e kaydolmak için banka kartınızı, kredi kartı bilgilerinizi veya Sosyal Güvenlik ve diğer resmi kimlik numaralarını vermeniz gerekmez.

Genellikle, dolandırıcı web siteleri müşterilerinin parasını almak veya kişisel bilgilerini suç amacıyla kullanmak için bu tür ayrıntıları arar.

4. LifePoints’e kayıt ücretsizdir. Yani, büyüyen online anket topluluğunun bir üyesi olarak kaydolmak için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

5. Hemen hemen her tüketiciyi ilgilendirecek anketler Life Points’te mevcuttur. Bunlar arasında lokantalar, oteller, filmler, gıda ürünleri, sık kullandığınız ortak tüketici ürünleri, arabalar, temizlik ürünleri, bankacılık ve çok daha fazlası yer alıyor.

Bu, çok az bilginiz olan veya hiç bilmediğiniz konularla uğraşmak yerine seçtiğiniz anketleri bulabileceğiniz ve tamamlayabileceğiniz anlamına gelir.

6. LifePoints, 14 yaşından büyük kişilerin kayıt olmasına ve anketleri tamamlamasına olanak tanır. Bu, fazladan paraya ihtiyaç duyan öğrenciler ve gençlerin yasal olarak para kazanabileceği anlamına gelir.

7. Life Points, dünya gezegenindeki hemen hemen her ülkeden kullanıcıları kabul ediyor. Şirketin dünya çapında 70’ten fazla ülkeden kullanıcısı olduğu söyleniyor.

Ancak, sadece coğrafi konumunuzla alakalı anketler alabilirsiniz. Bu, anketlere yalnızca gerçek katılımcıların cevap verebileceği anlamına gelir. Böyle bir politika, herhangi bir anket için gereksiz İnternet trafiğini önlemeye yardımcı olur.

8. Life Points’in ödül sistemi, LifePoints puan olarak adlandırdığı bir şeye dayanmaktadır. Tamamladığınız her anket için şirket sizi LifePoints puan ile ödüllendiriyor. Bunlar nakit, alışveriş kuponları veya bağışlar için kullanılabilir. Kazançlarınızın değerine bağlı olarak ödemenizi bunların herhangi birinde veya hepsinde almayı seçebilirsiniz.

9. LifePoints’in ödül sistemi oldukça basittir. Anketin uzunluğuna ve karmaşıklığına bağlı olarak, 35 ila 250 arasında LifePoints puan kazanabilirsiniz.

10. Life Points tarafından verilen ödüller gerçekten kazançlıdır. Toplam 23 puan 1 Dolardır. LifePoints’teki anketlerin çoğu size en az 35 puan verir, yani 1,50 dolar kazanırsınız. Ayrıca birçok ankette 3 ile 7 Dolar arasında ödül sunulmaktadır.

11. Ayrıca başlattığınız, ancak karmaşıklık nedeniyle tamamlayamadığınız anketler için puan alırsınız.

12. Life Points tarafından sunulan ödüller arasında çekilişlere katılma seçeneği de bulunuyor. Ancak bu sistem, yasal sorunlar nedeniyle yalnızca birkaç ülke için kullanılabilir.

13. Şirket, kayıtlı kullanıcıların yorumlarını Life Points web sitesinde yayınlamalarına izin verir. Bu, yorumların şirkete olumlu ya da zarar verici olup olmadığına bakılmaksızın.

Kullanıcı yorumlarını yayınlamadaki bu şeffaflık online anket endüstrisinde nadirdir. Bu sayede kullanıcıların yorumları diğer potansiyel üyelere rehberlik edebilir.

14. Kayıtlı kullanıcı olarak, aile üyelerinizi ve arkadaşlarınızı Life Points’teki online anket topluluğuna katılmaya teşvik ederek ekstra puanlar kazanırsınız.

15. Son olarak, Life Points’in Alexa Sıralaması 6600’dür, bu da sitenin internetteki milyonlarca web sitesine kıyasla oldukça popüler olduğu anlamına gelir. Siteye tüm dünyadaki insanlar tarafından güvenildiğini gösterir.

Life Points’in Olumsuz Tarafları

Anlaşılır şekilde, her online anket sitesinin kendi dezavantajları vardır. Sonuç olarak, en tanınmış web sitesi bile, bir noktada şikayet alabilir. Burada birkaç sorun olduğunu anlıyoruz. Ancak, Life Points’in neden şikayet aldığı hakkında ayrıntılar veriyoruz:

1. Hesabın askıya alınması; insanların Life Points ile karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir. Genel olarak, tüm online anket şirketleri, yaşları veya konumları hakkında yanlış bilgi veren, hayati gerçekleri saklayan veya değiştiren kullanıcıların hesabını askıya alır. LifePoints hesapları rastgele askıya alıyor gibi görülebilir, fakat sadece sahte hesapları askıya alıyor.

2. Kayıt sürecinde sorun yaşanması; potansiyel kullanıcıların LifePoints hakında şikayet nedenlerinden biri olarak belirtilmiştir. Kuşkusuz, bu soruna neden olan LifePoints sunucularıyla ilgili bazı sorunlar olabilir.

3. Coğrafi konuma dayalı olası ayrımcılık; binlerce LifePoints adayının şikayet ettiği bir şeydir. Yani, kayıtlarının kabul edilmediğini söylüyorlar, çünkü şirket yaşadıkları ülkeden anket katılımcılarına ihtiyaç duymuyor.
İnternet teknolojisi bir kişinin kayıt yaptığı yeri takip etmeyi mümkün kıldığından alternatif bir konum vermek mümkün değildir. Ayrıca, yanlış bilgi vermek hesabınızın aniden askıya alınmasına yol açabilir, yani zor kazanılan paranızı kaybedersiniz.

4. Bir başka LifePoints’in şikayet nedeni de, kullanıcıların anketleri için seçtikleri konulara göre kaydın reddedilmesidir. Bu tür reddetme nedenleri tamamen teknik olabilir veya şirketin belirli bir konu veya konular için daha fazla katılımcı almadığından dolayıdır. Örneğin, belirli bir alandaki filmler üzerinde anket yapmak için yeterince kullanıcı varsa, Life Points daha fazla kayıt almaz.

5. Ödüller için uzun süre beklemek, Life Points kullanıcıları için bir başka şikayet nedenidir. En az 50 Dolar veya 1200’den fazla puan kazanmadan şirket size ödeme yapmaz ve bu yüzden uzun sürer.

6. Ödemelerin Life Points tarafından işlenmesi acı verici bir şekilde yavaştır. Bazı kullanıcılar, online bir ödeme isteği yaptıktan sonra dört hafta (yaklaşık bir ay) bekledikten sonra ödeme aldıklarını belirtiyor. En hızlı ödeme alan herkes, istekte bulunduktan iki hafta sonra alıyor.

7. Life Points başka bir gelir kaynağı sunmuyor. Bu online anket platformundan ödül kazanabilmenin tek yolu, anketleri tamamlamak ve referans sistemidir.

Diğer saygın anket sitelerinde baziları kayıtlı kullanıcılarına ürün incelemeleri yazmak da dahil olmak üzere birden fazla gelir seçeneği sunuyor. Bu hizmetlerin olmaması, insanların bu şirkete kaydolmasını engeller.

8. Uzun uzun araştırma yapmak gerektiği için insalar Life Points güvenilir mi yoksa aldatmaca mı tam olarak bilemiyor. Yüzlerce potansiyel kullanıcı, şirketin güvenilir olduğunu doğrulamak için uğraşmadan Life Points’e kaydolmaktan kaçınıyor. Neyse ki bunu sizin için yaptık.

Life Points hakkında şikayet var mı?

Global tüketici şikayet forumlarında Life Points’e karşı şikayetler var. Online anket pazarı Türkiye’de nispeten yenidir. Artan sayıda kullanıcının boş zamanlarında veya tam zamanlı gelir kaynağı olarak hızlı para kazanma ihtimali vardır.

Bununla birlikte, Türkiye’den gelen Life Points şikayetleri, çeşitli nedenlerle şirket tarafından kabul edilmeyen kayıtlar veya sahte bilgilerden dolayı askıya alınan hesaplardan kaynaklanmaktadır.

Tarafsız, bağımsız yorumlar

Araştırmam açıkça gösteriyor ki, Life Points güvenilir bir şirkettir. Bu bir aldatmaca değil. Bu nedenle, şirkete güvenli bir şekilde kaydolabilir ve büyüyen küresel online anket topluluğuna katılabilirsiniz.

Bununla birlikte, kaydolmaya karar vermeden önce Life Points’in eksilerini de düşünebilirsiniz. Anlaşılır şekilde, her online işin kendine özgü artıları ve eksileri vardır ve Life Points bir istisna değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir