İpsos i-Say İncelemesi – Denemeden Önce Okuyun

Merkezi Fransa’da bulunan İpsos, dünya çapında 4 milyondan fazla üyesi bulunan i-Say anket sitesini işletmektedir.

İnternetten ekstra para kazanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Kaydolabileceğiniz ve başlayabileceğiniz sayısız anket sitesi bulunmaktadır. Ancak, her birine kaydolmadan önce gereken araştırmanın yapılaması en iyisi olacaktır.

İpsos, dünyaca ünlü araştırma firmaları arasında yer alıyor, online anket sitesi ise i-Say olarak biliniyor. 1975 yılında Fransa’da başladı ve zamanla dünya çapında hizmet sunmaya başladı.

Web sitesinde şirket kendini “ödüllü anketler sunan online bir anket topluluğu” olarak tanımlıyor. Şirketin temel amacı, müşterilerine doğru ve ilgili bilgiler sunmak. Bu amaçla, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için anketler oluşturur. Kayıtlı kullanıcılar bu anketlere katılır ve bunun için ödeme alırlar. Ayrıca, aşağıda daha ayrıntılı olarak göreceğiniz gibi ödeme almak için diğer etkinliklere de katılabilirsiniz.

İpsos i-Say hakkındaki kapsamlı incelememizde, anket platformu hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfedebileceksiniz. Daha fazla bilgi edinmek ve bunun sizin için uygun olup olmadığını anlamak için okumaya devam edin.

İpsos i-Say nedir?

Didier Truchot tarafından kurulan İpsos Interactive Services Ltd., merkezi Fransa’da bulunan halka açık bir şirkettir. Dünya genelinde 16.000’den fazla çalışanı vardır ve en az 90 ülkede ofisleri bulunmaktadır.

Firma, pazar araştırmalarına odaklanmaktadır ve mevcut eğilimler ve meselelere yeni bir bakış açısı kazandırdığını iddia etmektedir. Pazar araştırması firmaları, eyleme geçirilebilir tüketici bilgileri elde etmek için anketler gibi araçları kullanır. Şirketler, bu girdiye dayanarak müşterileri pazarlama stratejilerini daha iyi planlayabilirler.

İpsos i-Say, 100’den fazla ülkedeki müşterileri adına yılda 70 milyondan fazla anket çalışması gerçekleştirmektedir. Online anketlere katılan 3 milyondan fazla üyesi vardır.

İpsos i-Say anket sitesi, faaliyet gösterdiği her ülke için özel bir sayfaya sahiptir. Bu nedenle, kullanıcılar yalnızca alakalı içeriğe erişir.

Ipsos i-Say’yı kullanmanın artıları ve eksileri nelerdir?

Artıları

 • Kısa ve kolay kayıt işlemi
 • Sadakat puanları programı
 • Minimum kullanılabilir puanlar için düşük bir eşik
 • Anketler kullanıcıların e-posta kutusuna gönderilir
 • Güvenilir anket şirketi
 • Mobil cihazlar için uygun
 • Temiz, kullanıcı dostu arayüz
 • Çok çeşitli ödül seçenekleri
 • Açık ödül sistemi

Eksileri

 • Anketler için düşük ücret
 • Anketlerin tamamlanması nispeten uzun sürüyor
 • Müşteri hizmetleri ile ilgili şikayetler var
 • PayPal ödemeleri maliyetlidir ve işlenmesi 3 ila 4 hafta sürer
 • Etkin olmayan hesap sahipleri 45 gün sonra puan kaybeder
 • Mobil uygulama kullanımı yalnızca davetiye yoluyla mümkün

İpsos i-Say nasıl çalışır?

Ipsos i-Say sitesi temelde tüketicilerin hemen hemen her şey hakkında fikirlerini paylaştıkları bir platform sunuyor.

Kullanıcılar anketler karşılığında nakit, hediye kartları ve sanal ön ödemeli kartlar için kullanabilecekleri puanlar kazanırlar.

Anketlerden para kazanmak için i-Say’da bir hesap açmanız gerekir. Şu anda yalnızca18 yaşın üzerindeki kullanıcıların kayıtlarını kabul etmektedir.

Bir hesap kaydettikten sonra anketlere katılmak için e-posta kutunuzda davet almaya başlayacaksınız. Alternatif olarak hesap kontrol panelinizde kullanılabilir anketleri kontrol edebilirsiniz.

Her anket, katılım için uygun olup olmadığınızı kontrol etmek için bir öncü anket ile başlar. Hak kazanamamanız halinde yine de 5 puan kazanacaksınız. Uygun katılımcılar devam edecek ve anketin uzunluğuna ve türüne göre daha fazla puan kazanacaktır.

Anketlerden elde edilen kazançlara ek olarak sadakat ödül programından da yararlanabilirsiniz. Ayrıca, üyeler anketler oluşturabilir ve anketlere cevap verebilirler ve böylece birbirleriyle bağlantı kurabilirler. Ancak bu anketlere katılmanın bir anlamı yok.

i-Say’ı kullanmaya başlama

Hesap kurulum işlemi oldukça basittir ve yalnızca birkaç dakika sürer.

1. Panele katılın.

Kayıt işlemine başlamak için i-Say adresine gidin ve ana sayfada “Şimdi Katıl”a tıklayın.

E-posta adresinizi vererek veya Facebook hesabınızı kullanarak platforma katılabilirsiniz. İsim, doğum tarihi, ikamet ettiği ülke, daimi adres, cinsiyet ve medeni hal dahil olmak üzere gerekli kişisel bilgileri verin.

2. E-postanızı doğrulayın.

Kayıt işlemini e-posta ile onaylayın. Bunu yapmak için, gelen kutunuzda (veya spam klasörünüzde) i-Say e-postasını bulun ve “Kaydı Onayla” yı tıklayın.

3. İlk anketinizi yapın.

Bu, “Sizi Tanıma Anketi” başlıklı bir ön yeterlilik anketidir. Sadece demografik bilgilerinizi sağlayacak bazı soruların cevaplarını gerektirir. Anket, ekibin panel üyeleri hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Buradaki bazı soruların ankete katılım seviyeniz ve istihdam bilgilerinizle ilgisi vardır. Sağladığınız bilgiler, katılabileceğiniz anket türlerini belirlemelerine yardımcı olacaktır.

Bu adımı tamamladıktan sonra anketlere katılmaya hazırsınız. Buradan e-postada davet beklemeyi veya mevcut anketler için kontrol panelini kontrol etmeyi tercih edebilirsiniz.

İpsos i-Say anket türleri

Ipsos aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli anket konuları sunmaktadır:

 • Yaşam tarzı
 • Siyaset
 • Müzik
 • Tüketici ürünleri
 • Eğlence
 • Ev ürünleri

i-say’da Kazanma ve Ödüller

i-Say Anketleri

Anketler, i-Say’da para kazanmanın ana yoludur. Sizi yeni bir ankete katılmaya davet eden bir e-posta aldığınızda, 45 puan ile 250 puan arasında herhangi bir yerde kazanabilirsiniz. 10 puan 1 $ ‘a eşdeğerdir. Anket başına puan, diğer şeylerin yanı sıra anket uzunluğu gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Kullanıcılar ayda en az 1 anket ve maksimum 8 ila 10 anket alır. Bir kişinin aldığı anket sayısı, profil ayrıntılarının anket gereksinimlerine ne kadar uygun olduğuna bağlıdır. Aynı zamanda kayıt ülkesine de bağlıdır.

Puanları kullanmak için minimum 500 puan eşiğine ulaşmanız gerekir. Ancak, kazançları nakde çevirmenin tek yolu olan PayPal para çekme işlemleri diğer seçeneklerden daha pahalıya mal olur.

Anketlere katılarak Ipsos i-Say hesabınızı etkin tutmanız gerektiğini unutmayın. 45 günlük bir sürenin sonunda anket davetiyelerine yanıt vermezseniz, hesabınız etkin değil olarak etiketlenir. Etkin olmayan hesaplar kullanılmayan tüm puanlarını kaybeder.

Anketlere ek olarak, i-Say’dan aşağıdakileri içeren diğer yollarla para kazanmak da mümkündür:

Sadakat Puanları Programı

Yukarıda belirtildiği gibi, site tamamladığınız anket sayısına göre bir bonus ödül programı sunmaktadır. Nasıl çalışır:

5 anket – 25 puan
10 anket – 50 puan
25 anket – 100 puan
50 anket – 200 puan
75 anket – 250 puan
100 anket – 300 puan
125 anket – 400 puan
150 anket – 500 puan
200 anket – 600 puan

Program 1 Ocak – 31 Aralık arasında yürütülecek, ancak üstleneceğiniz toplam anket sayısı gelecek yıla sarkmayacak. Ancak, sadakat puanlarınızın süresi hesabınız etkin kaldığı sürece sona ermeyecektir.

Not: Katıldığınız toplam anket sayısına bakılmaksızın, herhangi bir yılda kazanabileceğiniz maksimum ödül puanı 600’dür.

Çekiliş

i-Say kullanıcıları sadece aktif kullanıcı hesaplarına sahip oldukları için ödül çekilişlerine katılma fırsatı da bulacaklar. Çekilişler iki haftada bir gerçekleşir ve bazılarına otomatik olarak hak kazanabilirken, diğerleri puan gerektirir.

İşte bazı ortak çekilişler:

Anket Tahmini – Panel üyeleri, ödüller için anket tahminlerine katılma fırsatı elde eder. Örneğin, belirli bir ankette katılımcıların yüzde kaçının ‘Evet’ diyeceğini tahmin etmek için bir soru alacaksınız. Burada aldığınız çekiliş girişlerinin sayısı, doğru yüzdeye ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır.

Hızlı Beraberlikler – Aldığınız anket sayısına bağlı olarak, dört ayda bir hızlı bir beraberlik kazanmak da mümkündür. 10 panel üyesinden 4’ü bu çekiliş kapsamında ve her biri 5.000 puanlık bir ödül almaya hak kazanabilir.

Şanslı Büyük Çekiliş – Bu çekiliş altında verdiğiniz her sipariş size 1.000 $ ‘lık bir nakit ödül getirebilir.

Eğitim Fonu – 200 puan karşılığında 5.000 dolarlık bir eğitim fonunun 3 kazananından biri olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Mevsimsel Çekilişler – Yarışma ve Ödüller sayfasında zaman zaman değişen çekilişler bulabilirsiniz. Bu çekilişler için ödüller, tatil ve elektronikten bonus puanlara ve diğerleri arasında ödül paketlerine kadar değişir.

Uyarı: Tüm bu çekilişler ülkeye göre değişir.

Tavsiye

i-Say, arkadaşlarınızı ve ailenizi kaydolmaya davet etmek için teşvikler sunar. Davet ettiğiniz kişi kaydolduğunda ve bir anketi tamamladığında, yönlendirmenin başarılı olduğunu düşünürler. Her başarılı yönlendirme için 100 puan kazanacaksınız.

Ödeme metodları

Ödüller her ülke için farklı olabilir. i-Say, ödülleri kullanmak için nispeten düşük bir eşiğe sahiptir. 500 puana ulaştığınızda puanlarınızı çeşitli ödüller ile değiştirebilirsiniz. Bunlar:

 • PayPal
 • Visa Ön Ödemeli Kartlar
 • Starbucks e-Hediye Kartları

PayPal ile para çekme talebinde bulunduğunuzda para dağıtımının 3 ile 4 hafta arasında süreceğini unutmayın. PayPal e-posta adresinizi, yalnızca kayıtlı e-posta adresine para gönderebildikleri için kayıt için kullanın.

Sanal hediye kartları anında e-posta yoluyla dağıtılabilir 24 saat kadar sürebilir, Visa ön ödemeli kartlar normal posta yoluyla teslim edileceği için daha uzun sürebilir. Bu, bulunduğunuz yere bağlı olarak 4 ila 8 hafta arasında olabilir.

Ayrıca, organizasyon listesinden seçtiğiniz hayır kurumuna bağışta bulunmayı tercih edebilirsiniz.

Müşteri desteği

Müşteri desteği biraz geç yanıt verebilir ve bu, 4 milyondan fazla güçlü devasa kullanıcı tabanı ile ilgili olabilir. Şu anda müşteri destek ekibiyle yalnızca sitedeki iletişim formu aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Sitede canlı destek özelliği veya telefon desteği yok, ancak bazı sık sorulan soruların yanıtlarını sunan bir SSS bölümü var.

i-Say’ın diğer ödüllü anket sitelerinden farkı nedir?

i-Say’ı diğer anket sitelerinden ayıran özelliklerden biri de sadakat bonus puan programıdır. Kayıtlı her kullanıcı bu programa katılmaya hak kazanır ve puan sayısı yapılan anketlerin sayısına bağlıdır. Zamanla bu pasif gelir akışı, özellikle aktif kullanıcılar için toplanabilir.

Site, çoğu ödüllü anket sitesinin aksine, temiz ve minimalist.

Bir başka benzersiz özellik de e-posta kutunuza anket göndermesidir, yani siteyi kontrol etmeye devam etmenize gerek yoktur.

Mobil uyumlu ve indirilebilir bir uygulamaya sahip olması, kullanıcıların hareket halindeyken anket yapmasına izin veren diğer önemli noktalardır.

i-Say ayrıca bir foruma sahip olması bakımından diğer ödüllü anket sitelerini gölgede bırakıyor. Ipsos i-Say forumu, kullanıcıların anketler altında etkileşim kurmalarına, birbirlerini takip etmelerine ve herkese açık yorum yapmalarına olanak tanır. Bu onu eğlenceli hale getirir ve katılımı teşvik eden rahat bir atmosfer yaratır. Ancak, toplumsal konuşmalara katılarak nakit para kazanmanıza izin vermez.

Sonuç

Çoğu anket sitesinde olduğu gibi, i-Say’ın sizi bir gecede milyonere dönüştürmesi pek olası değildir. Aksine, fazla güçlük çekmeden istikrarlı bir ekstra nakit akışı elde etme fırsatı sunar. Uzun kuyruklarda veya sabah işe giderken harcadığınız zamandan yararlanmanın nihai yolu olabilir.

Bu sitenin en dikkat çeken yönlerinden biri, güvenilir olmasıdır. Sektörde saygın bir isme ve bu alanda 40 yılı aşkın deneyime sahiptir. Ve para kazanmak için birden fazla fırsat sunması büyük bir bonus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir