Blogdan Nasıl Para Kazanılır? 8 Adımda Başarı

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, blog yazarak para kazanmak zor olabilir. Bir blog ile kar elde etmek istiyorsanız, biraz çaba ve sebat gerekir.

Bu makale size blogunuzdan nasıl kazanacağınız konusunda bazı ipuçları verecektir. Sadece bu da değil, başarmanız için size verebileceğim bazı kaynaklara ve ipuçlarına odaklanacağım.

Blogdan nasıl para kazanılır?

Unutmayın, bu adımları uygulamadığınız sürece bir blogdan asla para kazanamayacaksınız. Sizin için karlı bir strateji hazırlıyorum ve siz gerçekten yapmadığınız sürece işe yaramaz.

1. Sadece karlı niş pazarlar üzerine çalışın

Her şeyden önce, blogunuzun başarısı büyük ölçüde müşterileri blogunuza ne kadar iyi çektiğinize bağlı olacaktır.

Blogunuzla bir iş yapmak üzereyseniz veya Google AdSense’ten para kazanmak istiyorsanız, girmek için en karlı nişin seçilmesi, yazmaya başladığınızda yapmanız gereken en önemli şeydir.

Nişinizi bulmakta akıllı olun çünkü başarıya ulaşmak için bir müşteri havuzuna ihtiyacınız olacak. Fikir, ürün veya hizmetinize uzun vadeli ilgi duyan birçok potansiyel müşteriye sahip bir niş seçmenız şart.

Size karlı ve müşteri dolu olacak bir niş bulmak için birkaç ipucu veriyorum. En iyi niş pazarların genellikle sağlık, para, indirim kuponları, kendi kendine yardım ve ilişkiler sektörlerinde olduğunu unutmayın .

Ardından, kendiniz için bir pazar açana kadar blogunuzun konusunu daraltmanız gerekir. Olabildiğince daraltın ki rekabet düşsün.

2. Blogunuz için net bir hedefiniz olsun

Blogunuzla neyi başarmak istiyorsunuz? Blogunuzdan sadece ek gelir mi elde etmek istiyorsunuz? Veya blogunuzun sizin için büyük bir para üreticisi olmasını mı istiyorsunuz?

Bazı insanlar birkaç niş pazar için birçok küçük blog oluşturmayı seçecek ve her biriyle belirli bir aylık geliri hedeflemeye çalışacaklar. Bu yöntemi kullanarak yalnızca kar edebilecekleri dar nişleri hedeflerler.

Bununla birlikte, bazı insanlar büyük ve potansiyel olarak büyük bir kazanç elde edecek tek bir blog yapmayı seçecektir. Bu yöntemi kullanarak, daha geniş bir alanda bir blog oluşturmayı seçebilirsiniz.

Hatırlanması gereken en önemli şey, blogunuz için net bir hedefinizin olması gerektiğidir. Blog çalışmalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için neyi başarmak istediğinize odaklanın.

Bazıları sadece en kaliteli bilgileri sunmak ve müşteriler kazanmak isterken, diğerleri ürün tanıtımlarına odaklanır. Ana şey, blogunuz için büyük bir şirketin yaptığı gibi bir misyon oluşturmaktır.

3. Sağlam bir para kazanma planına sahip olun

Blogunuz için kullanabileceğiniz birçok para kazanma yöntemi vardır. AdSense reklamlarını veya benzer bir Reklam ağını kullanabilirsiniz.

Aksi takdirde, ilgilenen kişilere reklam alanı satabilirsiniz. Ayrıca en iyi satış ortaklığı programlarından bazılarını tanıtabilir veya kendi ürününüzü bile satabilirsiniz.

Blogunuz için en iyi para kazanma planını seçin. Blogunuzdan maksimum miktarda kazanç elde etmek için bu planı nişiniz için uygun hale getirdiğinizden emin olun.

Düzinelerce popüler blogum var ve ana gelir kaynağım Google AdSense. Gelirimin %80’i yalnızca AdSense’ten geliyor.

Birçok kişi, satış ortaklığı programının AdSense’ten çok daha iyi olduğunu söylüyor, ancak satış ortaklığı pazarlaması yoluyla kazanan yüzlerce en iyi blogcudan çok daha iyi gelir elde ediyorum .

Tavsiyem, müşterileriniz olarak web sitenizin ziyaretçilerine odaklanmanız. E-posta adreslerini ücretsiz bilgilendirici bir ürünle alarak her birini sitenizi tekrar ziyaret etmeye davet edin.

Ardından, Aweber veya diğer otomatik yanıtlayıcılar gibi bir program kullanın ve mümkün olan en büyük e-posta listesini oluşturmaya çalışın. Ardından, bir yayın e-postası hazırlayarak trafik çekebilir veya ürün satabilirsiniz.

Temel olarak, şimdi bir e-posta listesi oluşturmak için çok çalışmak, gelecekteki çabalarınıza yardımcı olacaktır.

4. Ne satacağınızı bilin

Kendi ürünlerinizi veya satış ortağı ürünlerinizi satmaya odaklanmak istiyorsanız, biraz planlama yapmanız gerekir. Bu planlamanın bir parçası olarak, tam olarak ne satacağınızı anlamaya çalışmalısınız.

Örneğin, e-kitap yazılım, e-kurs gibi dijital ürünleri satmak iyi bir fikir olabilir. Sonuç olarak, müşterinize satacağınız ürünler hakkında net bir vizyona sahip olmalısınız.

Bunun önemli olmasının nedeni, blog yazarı olarak çözeceğiniz nihai “sorunu” anlamanız gerektiğidir. Dijital pazarlamann bir kolu olan SEO hakkında araştırma yapan birine Hosting satamassınız.

Eğer ziyaretçi SEO için çözüm arıyorsa zaten bir blog sahibidir. Bu durumda hosting ihityacı olmadığı kesin. O zaman ona en iyi SEO taktiklerini anlatan harika bir e-kitap veya e-kurs pazarlamaya çalışın.

5. Okuyucularınızla etkileşime geçmenin net bir yolunu bulun (sosyal medyayı kullanın)

Bir blog ancak okuyucularıyla etkin bir şekilde etkileşim kurabilirse başarılı olabilir. Evet, blogunuzun çalışır durumda kalmasını sağlamak için, günlük olarak web sitenizi ziyaret edebilmeleri için okuyucularınızı mutlu tutmanız gerekir.

Peki bunu nasıl yapıyorsun? Tavsiyem, içeriğinizi ve ziyaretçilerinize sunacağınız tüm bilgileri planlamanızdır.

Stratejinizi nasıl uygulayacağınızın ve nasıl n başarılı olacağınızın farkında olun.

Ardından, blogunuzu sürekli güncellediğinizden emin olun, aksi takdirde ziyaretçilerinizi kaybedersiniz. Bu, blogunuza sürekli trafik çekmek için güçlü bir marka oluşturmanıza yardımcı olacaktır .

Şu anda okuyucularınızla etkileşim kurmanın en iyi yolu sosyal medyayı kullanmaktır.

Sosyal medya ile farklı ağlardaki müşterilere ulaşabilir ve genel erişiminizi genişletebilirsiniz.

Sonuçta, Facebook, Twitter ve YouTube gibi web sitelerinde günlük olarak milyonlarca kullanıcı var. Bunun küçük bir yüzdesini bile yakalayabilirseniz, okuyucular oluşturmanıza ve okuyucuları müşteriye dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

6. Trafik çekmek ve blogunuzu tanıtmak için akıllı bir plan yapın

Trafik olmadan blogunuz para kazanamaz. Trafik çekmek için kullanabileceğiniz birçok yol vardır.

Yapmanız gereken, blogunuza sürekli trafik çekmenin yolunu planlamaktır. Ayrıca, trafiğinizin devam etmesini sağlamak için blogunuz için en uygun promosyon yöntemini bulun.

Buna değmeyecek bir yatırım yapmak zorunda değilsiniz.

Dürüst görüşüme göre, şu anda en iyi ücretsiz trafik Google arama, sosyal medya ve video pazarlamasıdır. Blogunuz için kaliteli SEO yapmak , arama motorlarından uzun vadeli trafik getirebilir.

Ayrıca bir e-posta listesi oluşturabiliyorsanız, blogunuzda yaptığınız her güncellemeden sonra abonelerinizden kolayca trafik alabilirsiniz.

Sonuç olarak

Size blogdan para kazanmak için verilebilecek en önemli ipucu tutarlı ve motive olmaktır.

Önce karlı olan ama aynı zamanda zevk aldığınız bir niş seçin. Bundan sonra, birçok araştırma ve özveri içeren sürekli bir öğrenme sürecidir.

Bazı insanların her gün üzerinde saatlerce çalıştıkları blogları olduğunu bilmelisiniz.

Ancak, bugün başlar ve stratejinizi uygulamaya çalışırsanız hale geç değil. Blogunuzdan para kazanmak için başka bir gün beklemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir